GLOBE
Šk. rok 2013/2014
V projektu GLOBE pokračujeme dále. Z naší meteorologické stanice odečítáme hodnoty teplot vzduchu v průběhu dne. Sledujeme maximální a minimální hodnoty. Z instalovaného přístroje taktéž odečímáme relativní vlkost vzduchu. Vizuálně vyhodnocujeme druh oblačnosti a množství oblaků, u kompenzačních čar na obloze sledujeme jejich množství a jakou dobu jsou viditelné. Tyto údaje jsou opět odesílány každý týden do centra v USA, kde jsou dále zpracovávány.
Projekt jako vedoucí řídí Šnajdr, který společně s Evou Cibulkovou tyto údaje zapisuje a odesílá.
GLOBE
Šk. rok 2012/2013
I letošní školní rok pokračujeme v projektu GLOBE. Sledujeme stav počasí v průběhu týdne. Tak jako loňský rok sledujeme teplotu vzduchu, vlhkost vzduchu, druh a pokrytost oblačností a kompenzační čáry na obloze. Tyto výsledky jsou odesílány každý týden do centra v USA.
Tento školní rok projekt řídí Šnajdr, pravidelně hodnoty zapisuje a odesílá Eva Cibulková z 8. třídy
Šk. rok 2011/2012
I v letošním školním roce 2011/12 pokračujeme v projektu GLOBE. Po prázdninách bylo nutné umýt a trochu opravit meteorologickou budku. Měřením jsme začali od října. Zatím měříme pouze teplotu, tlak a sledujeme typy mraků a počet kondenzačních čar za letadly. Srážky bychom chtěli začít měřit na jaře, kdy se snad podaří na pevno zabudovat do země srážkoměr.
V tomto školním roce se projektu zapojili titot žáci. Eva Cibulková (7. ročník), Jiří Heinz (6. ročník) a Jaroslav Oubrecht (8. ročník).
Maximální teploty:
Minimální teploty:
Relativní vlhkost:
Maximální teplota 1. 11. – 31. 12. 2011
Minimální teplota 1. 11. – 31. 12. 2011
Relativní vlhkost 1. 11. – 31. 12. 2011
Šk.rok 2010/2011
Naše škole se ve školním roce 2010/2011 připojila k programu GLOBE. Jedná se o dlouhodobý mezinárodní program, do kterého je zapojeno 112 zemí ze všech kontinentů. Nabízí žákům praktické postupy pro zkoumání a pozorování životního prostředí v okolí školy.
S využitím jednoduchých výzkumných metod žáci
* sledují vývoj počasí,
* měří kvalitu ovzduší a vody,
* zkoumají druhy lesních porostů,
* pozorují změny v přírodě v průběhu roku,
* odhalují půdní vlastnosti.
Získaná data vyhodnocují a odesílají do celosvětové internetové databáze. Profesionální zpracování dat garantuje NASA. Zpracované výsledky slouží vědcům a studentům po celém světě k dalšímu využití.
Měření začalo.
Žáci 9. ročníku a paní školnice koncem března nainstalovali na školní zahradu meteorologickou budku, a tak měření a posílání dat do Ameriky mohlo začít. První data jsme poslali ke dni 28.3.2011. Každý den od pondělí do pátku sledujeme množství srážek a jejich ph, typy oblak, oblačnost a pokrytí oblohy kondenzačními čárami, relativní vlhkost, okamžitou teplotu, maximální a minimální teplotu.
Naměřené hodnoty srážek